Kaspersky Anti-viirus Windows tööjaamadele

Kaspersky Antiviirus® Windows tööjaamadele — korporatiivvõrgus ja väljaspool seda olevate tööjaamade komplekskaitse kõikide kahjutekitavate ja potentsiaalselt ohtlike programmide eest, võrgurünnakute ja soovimatute kirjade eest. 

Eelised

Terviklik lähenemine. Rakendus kontrollib kõiki sisenevaid ja väljuvaid andmevoole arvutil – elektroonposti, internet-trafikut ja võrgu vastastikust tegevust. Programmi kõikide komponentide sügav integratsioon võimaldab välistada süsteemseid konflikte ning tagab rakenduse kõrge töökiiruse. 

Tsentraliseeritud juhtimine. Rakenduse paigaldamine tööjaamadele, selle tööparameetrite seadistamine, signatuuribaaside ja programmimoodulite õigeaegne uuendamine, samuti operatiivne reageerimine kriitilistes situatsioonides – kõiki neid ülesandeid võib võrguhaldur lahendada kaugjuhtimise teel ja tsentraliseeritult, kasutades selleks Kaspersky Administration Kit juhtimiskonsooli. 

Kaitse proaktiivsed tehnoloogiad. Euristlik analüsaator, mis kuulub Kaspersky Antiviiruse koosseisu, tagab kaitse uute kahjutekitavate programmide eest veel enne seda, kui nende kirjeldus lisatakse signatuuribaasidesse. Rakendus analüüsib kõiki süsteemis käivitunud protsesse, teavitades kasutajat õigeaegselt ohust; vajaduse korral imiteerib kahjutekitavate programmide käivitumist isoleeritud virtuaalkeskkonnas: võimaldab taastada kahjutekitava arvutiga vigastatud andmeid.  

Viirusevastase tuuma uuendamine. Uus viirusevastane tuum võimaldab regulaarselt uuendada selle eraldi mooduleid ilma rakenduse ümberpaigaldamiseta. Tänu sellele on Kaspersky Labi klientidel alati olemas kõige kaasaegsemad kaitsemeetodid uute kahjutekitavate programmide eest. 

Funktsioonid

Komplekskaitse

Kaspersky Antivirus for Windows Workstations on kasutatud Kaspersky Lab uusimaid väljatöötluseid tööjaamade kaitseks korporatiivvõrgus. 

Failisüsteemi kaitse. Rakendus korraldab kõikide failide viirusevastast kontrolli nende loomise, käivitamise või modifitseerimise momendil. Samuti võib viirusevastasele kontrollile allutada mistahes eraldi faile, katalooge ja kettaid – nii lokaalseid, kui võrgu omi. 

Ohutud elektroonilised kommunikatsioonid. Programm teostab postitrafiku viirusevastast kontrolli andmete ülekande protokolli tasemel (POP3, IMAP, MAPI ja NNTP sisenevatele teadetele, SMTP väljuvatele teadetele, sealhulgas ka SSL kaitstud režiimis), sõltumata kasutatavast postiprogrammist. Rakendus kontrollib ka viiteid, mida edastatakse läbi teadete silmapilkse vahetussüsteemi (ICQ, MSN).

Ohutu töö internetis. Rakendus kontrollib HTTP-trafiku kontrolli reaalaja režiimis, kasutades selleks erinevaid meetodeid, sealhulgas web-lehekülje euristlikku analüüsi. Nakatunud veebilehtedele ülemineku blokeerimine, mille aadressid on kantud musta nimekirja, tagavad kasutajatele ohutu töö internetis. 

Küberrünnakute välistamine. Rakenduse koosseisu kuulub viimase põlvkonna võrguekraan tungimiste avastamise ja ennetamise süsteemiga  (IDS/IPS). Rakendus tagab ohutu töö mistahes liiki võrkudes, sealhulgas Wi-Fi võrgus. Tarnesse kuulub võrguaktiivsuse reeglite kogum populaarsematele rakendustele, mis lihtsustab võrguekraani töö häälestust. 

Välisseadmete kasutamise kontroll. Rakendus võimaldab reguleerida  välisseadmete (andmesäilitamise seadmete, sisestuste/väljastuste seadmete) kasutust korporatiivvõrgus. See alandab kahjutekitavate programmide tungimise riski kasutajate arvutitesse ning aitab välistada konfidentsiaalsete andmete leket. 

Kaitse phishingu eest. Rakendus tagab phishingu vastase kaitse. Kasutades võltssaitide URL-aadresside baasi, blokeerib see üleminekut sellistele saitidele internet-brauseris, samuti sõelub välja kelmuskirjad postiprogrammis. 

Jõudluse optimiseerimine

Tänu uuele viirusevastasele tuumale ja reale tehnoloogiatele, mis optimeerivad rakenduste tööd, kasutab Windows Workstations jaoks mõeldud Kaspersky Anti-viirus maksimaalselt efektiivselt arvuti ressursse ja praktiliselt ei mõju selle jõudlusele. 

Uus viirusevastane tuum. Rakendus on välja töötatud absoluutselt uue viirusevastase tuuma alusel, mis andis võimaluse oluliselt suurendada objektide kontrolli kiirust, alandada süsteemressursside kasutamise taset ja oluliselt alandada mõju teiste rakenduste tööle. Uus tuum võimaldab efektiivsemalt võidelda kahjutekitavate programmidega, mis kasutavad süsteemis viibimise jälgede varjamise tehnoloogiaid (rootkit-tehnoloogia).

iSwift ja iChecker tehnoloogiad. Tehnoloogiate iSwift ja iChecker kasutamine võimaldab esimese kontrolli korral nõudmisel kontrollida kõiki objekte, järgnevate korral aga – vaid uusi ja muudetud faile. See reegel kehtib ka võrgu raames, see tähendab, et kasutaja poolt faili järelpäringul kontrollitakse seda faili vaid üks kord (serveril paigaldatud anti-viirusega). 

Ressursside ümberjaotus. Rakendus jälgib kõrgenenud kasutusaktiivsuse perioode ja võimaldab töökorras alandada süsteemiressursside alandamist anti-viirusega. Skaneerimine jätkub foonrežiimis, segamata kasutaja tööd. 

Tsentraliseeritud haldamine

Kaspersky Antiviiruse for WIndows Workstations seadistamist ja uuendamist, samuti rakenduse töö kontrolli teostatakse tsentraliseeritult Kaspersky Administration Kit juhtimiskonsooli abil. 

Seadistamine. Kasutades ohutuse ja ülesannete poliitikat võib haldur seadistada rakenduse töö parameetreid eraldi arvutite ja rühmadesse ühendatud tööjaamade jaoks, käivitada viirusevastase kontrolli stsenaariume, saada aruandeid võrgus toimunud sündmustest, paigaldada litsentseeritud võtmeid, uuendada baase ja programmimooduleid. 

Kahtlaste või nakatanud objektide isoleerimine.   Nakatunud failide koopiate ja kahtlaste objektide hoidlad on organiseeritud tsentraliseeritud juhtimisega jaotatud baasina. See võimaldab säilitada objekte lokaalses hoidlas, mis tavakasutajatele ei ole kättesaadav. Informatsioon objektide ja/või nende koopiate kohta sisaldub andmebaasis, mis on kättesaadav vaid võrguhaldurile. 

Teadete ja aruannete süsteem. Aruannete laialdane spekter võimaldab saada üksikasjalikku informatsiooni rakenduse tööst. Kahjutekitava programmi avastamisel või rakenduse tööd saatvate teatud sündmuste korral saab süsteemihaldur vastava teatise. 

Automaatne uuendamine. Viirusevastaste baaside või rakenduste programm-moodulite uuendust võib teostada järelpäringu teel või automaatselt Kaspersky Lab spetsialiseeritud serveritelt või siis uuenduste lokaalserveritelt. 
 

  



Süsteeminõuded

Üldnõuded

  • 300 Mb vaba ruumi kõvakettal 
  • Microsoft Internet Explorer 6.0 või kiirem (baaside või programm-moodulite uuendamiseks läbi interneti) 
  • Microsoft Windows Installer 2.0 või kiirem

Toetatavad operatsioonisüsteemid

Tarkvaranõuded

Riistvaranõuded

  • Microsoft Windows 7 Professional / Enterprise / Ultimate Microsoft Windows 7
  • Professional / Enterprise / Ultimate x64
  • Microsoft Windows Vista
  • Microsoft Windows Vista x64
  • Protsessor Intel Pentium 800 MHz 32-bit (x86)/ 64-bit (x64) või kiirem   (või ühildatav analoog)
  • 512 vaba operatiivmälu
  • Microsoft Windows 2000 Professional
    (Service Pack 4 )
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
    (Service Pack 1 )
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Protsessor Intel Pentium 300 MHz või kiirem   (või ühildatav analoog)
  • 128 Mb vaba operatiivmälu
  • Microsoft Windows 98(SE)
  • Microsoft Windows ME
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 (Service Pack 6a)
  • Protsessor Intel Pentium 300 MHz või kiirem   (või ühildatav analoog)
  • 64 Mb vaba operatiivmälu

Muu

Täielikult ühildatav VMware Server 1.0.1 - 1.0.5 ja VMware Workstation   Windows 5.0.0, 5.5.1, 5.5.2, 6.0.0, 6.5.0 versioonide